בול באמצע…

מאת: פרופ' מל רוזנברג
כהרגלנו בקודש (בעצם, בהרגלנו בחול, כי זה מתקיים בחול המועד פסח), שלושת המוסקטרים, חגי, אלון ומל, נפגשים ביפו להתגאות בסטודנטים שלנו לעיצוב ב-HIT.
הגענו לפני הפתיחה החגיגית, שתינו את הקפה המסורתי, ובשעה שמונה בדיוק התייצבנו לטקס פתיחת תערוכת ״באמצע״.
שמחנו לגלות שהתערוכה התרחבה לשני אולמות, ובהמולה הרבתי – טוב שכך… היה קשה להתרשם לעומק מהעבודות הרבות, בשל הקהל הרב שצבא על התערוכה, וגם בכך יש ברכה.
כרגיל, באולם של עיצוב תעשייתי ראינו הרבה כסאות מעוצבים להפליא (יש לנו עדיין חלום להקים מיצג שנקרא ״הישיבה הגדולה״ מול בניין 6 במכון טכנולוגי חולון), קולבים למכביר, ומגוון המצאות גאוניות שמקלות על חיי היומיום (למי שמצליח לפענח כיצד להשתמש בהן). צעצועי הילדים היו יצירתיים מהרגיל השנה, וגם עבודות מפתיעות בבטון הרשימו אותנו. חגי התעמק בכמה כלי בנייה חדשניים (צרות של מהנדסים, לך תבין…) ומל עדיין זומם להשיג לעצמו מסחטת לימון אישית.
משם עברנו לאולם הסמוך, שהציג את מיטב יצירותיהם של סטודנטי המחלקה לעיצוב פנים והמחלקה לתקשורת חזותית. את פנינו קידמו מבנה עץ חדשני, מגוון קונסטרוקציות מעניינות, ספרים מעוצבים ואפילו אהיל מקפסולות של נספרסו שאלון שוקל ליצור מחדש בבית (לא נרשם פטנט על הרעיון, נכון?).
לאחר שעה ארוכה של התרשמות מהיצירות, יצאנו מהמולת התערוכה אל המולה לא פחותה בחוץ, ברחבה שמחוץ לאולמות, בסמוך למעגן הסירות בנמל יפו. שם התרשמנו ממיצג אורקולי, רכשנו צ׳ופצ׳יקים למיניהם, ובסופו של דבר חזרנו לחיינו הדלים… עד לתערוכת ״באמצע״ של השנה הבאה!
  middle exhibition pics _31a

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>