המרצים שלנו – שלומית באומן

שלומית באומן (3)B

 המרצים שלנו – שלומית באומן

מאת: נטע הררי

שם: שלומית באומן

 

מקצוע/השכלה: אמנית/מעצבת קרמיקה

 

היכן רכשת את השכלתך: המחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל, מכון כהן להיסטוריה לפילוסופיה באונ תל אביב והמסלול לעיצוב תעשייתי בפקולטה לאדריכלות, טכניון, חיפה

 

שלומית באומן (3)מרצה לקורס: עיצוב קרמי 1 ו-עיצוב קרמי 2

 

מס' שנים שאת מרצה ב-HIT: כ-18 שנה

 

ספרי קצת על עצמך:

אני יוצרת העוסקת בהיבטים מחקריים של שדה העיצוב הקרמי, השואבים את מקור השראתם משאלות תרבותיות וטכנולוגיות מסורתיות ועיצוביות. אני מתייחסת לעיצוב קרמי כתחום בחקר התרבות ובודקת את המתודות שלו בהקשר רחב של התרבות החומרית.

אני רואה את עבודתי כשדה כולל של פעילות, בו מתקיימים במשולב יצירה, מחקר, אוצרות, חינוך להבנת חומר ותרבות חומרית כדרך חיים.

 

מה עושה בתחום המקצועי חוץ מללמד ב-HIT:

יש לי סטודיו פעיל בשוק הפשפשים ביפו ואני אוצרת הגלריות של בית בנימיני, מרכז לקרמיקה עכשווית. בנוסף אני עוסקת בכתיבה ומחקר בתחומי התרבות החומרית.

 

ספרי על עבודה אחת או פרויקט אחד שלך שאתה אוהבת במיוחד:

פרויקט שאני אוהבת ועובדת עליו כרגע נקרא "אזל". על מנת ליצור סדרת עבודות בנושא מקומיות בזיקה לתפישה לפיה מתקיימת הטענת משמעות לחומרי גלם מקומיים התחלתי לעבוד עם חימר מקומי שמקורו במרכז הנגב (מורכב מחרסית S5). העובדה כי חומר מקומי זה אזל עקב כרייה ושימוש מהווה את מהות הפרויקט המסמנת את נקודת האל-חזור של מציאות משתנה ואת התכלותם של משאבים טבעיים, תרבותיים ואישיים.
המאפיינים השונים תרבותית, טכנולוגית וצורנית של חומרי הגלם בהם משתמשת באומן מקיימים הנגדה, סדיקה ועיוות של האובייקטים. כך נוצר מתח בין השאיפה לדומה ולמחובר, לבין חשיפת השונה והמשובש.

 

כתובת אתר:

http://shlomitb.wix.com/shlomit-bauman

 

שלומית באומן (2)

שלומית באומן (1)

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>