זומבים בקרבנו

zombie-t-shirts

זומבים בקרבנו

מאת: ענבל רשף

זה נראה כאילו הם בכל מקום. זומבים. בין אם זה בסרטים, סדרות  ואפילו בשירים.

רובכם אולי חושבים שזומבים זה פרי דמיונם של במאים ומפיקים הוליוודים אבל לא כך הדבר.

לפני כמה שנים התגלה ביערות הגשם בדרום אמריקה זן של נבג שחודר למערכת הנשימה של נמלים, הורג אותן וגורם להן לטפס במעלה עצים עד לגובה רב. שם, הוא מתרבה עד שמתפוצץ מראשה של הנמלה ומפיץ את עצמו הלאה והלאה.

ואם לרגע רציתם להתנחם בעובדה שזה תוקף רק נמלים, תחשבו שוב. כי לאחרונה התגלה כי הנבג הזה עבר מוטציה וכעת הוא תוקף גם עכבישים..

המציאות היא שאפוקליפסת זומבים היא כבר לא מדע בדיוני או פנטזיה. הסבירות שהיא תתרחש כל כך גבוהה שלפני כמה שנים ממשלת בריטניה פרסמה נהלים רשמיים להתנהלות הציבור במקרה של אפוקליפסת זומבים.

 

גם אצלנו ב-HIT, זומבים לא נשארו רק על המסכים או בגדר פנטזיה.

למעשה, הנושא כבר טופל ע"י מקס גינזבורג, סטודנט לשנה ג' במחלקה לעיצוב תעשייתי, במסגרת קורס סטודיו שעיצב אלת זומבים. נושא התרגיל שהוגדר להם היה במילה אחת: אופניים.

תמונה של מקס

מה הקשר בין אופניים לזומבים? זה גם מה שהמרצים שלו –לוקה אור וקרן תומר- שאלו. וזו הייתה תשובתו:

"בשנים האחרונות אנחנו נחשפים ליותר ויותר מקומות שחוו אסונות טבע כגון רעידת אדמה, צונאמי, טורדנו או אפילו התפרצות הר געש. מה שמשותף לכל המקומות האלו לאחר האסון הוא אופניים. אלו כלי התחבורה היעיל ביותר במקומות שחוו אסון בהיקף מאסיבי. האופניים לא תלויות בדלק ואינן זקוקות לכביש סלול. הם נוסעות גם במקומות צרים ומאוד קלות לסיחבה במקרה והדרך לא מאפשרת נסיעה. אפוקליפסת זומבים לא שונה במקרה הזה. אולי רק מהבחינה שכל רוכב זקוק להגנה בעת רכיבה וקסדה לא תועיל במקרה כזה. מבחינתי ההקשר בין אופניים לזומבים היה מיידי."

תמונת זומבים משולבת 12

אלת זומבים, משאבה ומנשא לאופניים

 

האלה תוכננה להיתפס על הגלגל הקדמי של האופניים ולאפשר לרוכב שליפה מהירה בעת הצורך. במצבה הסגור האלה משמשת כמשאבת אופניים לכל דבר. אך במצבה המוארך והפתוח היא משמשת כאלה. האורך שלה תוכנן להקנות את המנוף האופטימלי שניתן להשיג ביד אחת ועדיין להשיג תוצאות מרשימות וקטלניות כאחד.

תמונת זומבים 11

תמונת זומבים 14

מיכאל קושניר, סטודנט במחלקה לעיצוב תעשייתי מוכן לכל תרחיש

 

זו לא הפעם היחידה שזומבים מקושרים למכון או לעיר חולון.

פרופ' מל רוזנברג – המוכר לכם מקורס "מוזיקת שנות ה-60" האהוב וקורסים רבים אחרים – מככב בסרט זומבים ישראלי שיועלה בקרוב לאקרנים בשם :JeruZalem.

תמונה של מל

עם המון רפרנסים לשובר קופות בכיכובו של בראד פיט War World Z, זומבים, קרבות אפיים ברחבי ירושלים ומרצה אחד משלנו- ההנאה מובטחת.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QTIwfN-4hZ4

 

ואם זה לא מספיק זומבים סביבכם, גם העיר חולון הפכה לעיר זומבים. גם אם מדובר רק לכמה דקות.

כפי שזכור לכם לפני כמה שנים נערכו בחירות בעיר חולון. שני המועמדים הבולטים היו שמעון חזן ומוטי ששון. אם גרתם מספיק זמן בחולון אתם בוודאי יודעים כי הרבה טענו לפני הבחירות כי חולון היא "עיר המתים". עיר שיש בה בעיקר זקנים. ומי שהואשם בכך הוא ראש העיר דאז – מוטי ששון.

כחלק מקמפיין הבחירות שלו, שמעון חזן יצר סרטון שהפך מהר מאוד לוויראלי, בו הוא מציג את חולון כעיר מוכת זומבים שמהללים את מוטי ששון שהפך להם את העיר לטובה יותר עבורם-המתים. זאת אומרת עד שהגיע שמעון חזן ו.. וובכן אני אתן לכם להינות מהסרטון בעצמכם, שבוודאי יעורר אצלכם פלאשבקים מהקליפ המפורסם של מייקל ג'קסון Thriller.

https://www.youtube.com/watch?v=r551glVqcMI

 

זומבים הם בכל מקום. בסרטים, סדרות ואפילו שירים. אפוקליפסת זומבים היא כבר לא בגדר פנטזיה.

האם אתם מוכנים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>