חטאים עיצוביים – חטאים עיצוביים בצעצועים

חטאים עיצוביים – החטא השלישי – חטאים עיצוביים בצעצועים

כתבה מאת-  אור פרנדר
תמונות מאת – אינטרנט

ילדים- קהל היעד הכי רווחי וגדול בעולם השיווק, מה לא נעשה בעולם כדי לגרם לילדים לקנות את כל מה שמציעים להם. והילדים  פשוט נופלים בכל פח שטומנים להם- צבעים, מוזיקה, מגע רך ומלטף, חמודיות, מגניבות- כל אלה ועוד רבים הם הסיבות שילדים יימשכו או לא ימשכו למוצרים , לא שונה אגב מהעולם של המבוגרים, רק עם פחות שכל ושיקול דעת. אם הילד רוצה משהו הוא יהפוך את העולם בשביל לקבל אותו ויעשה כל מניפולציה ילדית ומאוד ילדותית כדי לקבל אותו. מה לעשות ילדים הם פושעים תמימים וצורמים באוזן, אבל הם מניעים הרבה כסף בעולם ואחר כך הם הופכים למבוגרים שמניעים אותו, אז אי אפשר להתעלם מהם.
בכל אופן מדי פעם קורה שמי שיוצר את המשחקים האלה, כנראה יש לו משהו נגד ילדים ורוצה מאיזושהי סיבה (אני יכול לראות יותר מאחת) לנקום בהם.

איגדנו לכבודי ולכבודכם את חמשת החטאים העיצוביים הנוראים ביותר שנעשו בצעצועים לילדים ונספר עליהם בקצרה אלא אם כן זה יהיה ממש מעניין להרחיב הרבה על אחד מהם….

DDUCK5. צעצועים לא הולמים- בקטגוריה הזאת אי אפשר לבחור צעצוע מסויים אבל ישנם כמה שפשוט קשה מאוד להתעלם מהם ומתחושת אי הנוחות שהם מעוררים עמוק בבטן לרמת בחילה קטנה או גדולה. לא ידוע מה חשבו המעצבים או היוצרים של המשחקים האלה אבל יש תחושה שהם לא חשבו ממש עד הסוף או שהם עצמו עיניים כשהם חיברו את הפרטים.

פטיש מתנפח וולברין- כאשר לוקחים מוצר שיש צורך ממשי לקרב את הפה ולשאוף לתוכו, צריך להקדיש הרבה מחשבה למיקום של הפייה. פה או שלא היתה חשיבה בנושא ומי ששם אותה שם לא יודע כל כך אנטומיה בסיסית.
כוס עם קש- באז שנות אור- עוד מקרה שקשה בתור מבוגר להתעלם ממנו, כמובן שבתור ילדים אי אפשר לדעת זאת אבל מה בדבר הלא ילד שתכנן את זה…
מתקן רכיבה דונלד דאק- צורת הישיבה על המתקן היא בלתי נמנעת וצורת המתקן היתה יכולה להיות אחרת לגמרי, למה צריך לשבת בחיקו של דונלד בזמן שהוא שוכב לו על הגב ונח לו…
אקדח מים באטמן- זה פשוט נראה כאילו זה נעשה במכוון- באטמן נמצא בתנוחה שבה הוא מתכופף ומשפריץ מים מהפה- סבבה מקובל, אבל למה ילדים מסכנים צריכים לא רק ללחוץ לו במקום הרגיש אלא גם למלא את המים דרך בדיקה רקטאלית זריזה…

 

4. מגנטים- ישנם מספר משחקים מבוססי מגנטים שיש לך אבני בניין כדוריים בדרך כלל מתמגנטים זה לזה. משחק באמת מאוד מעניין ונחמד, אך תלוי לאיזה גיל. כמובן שכל משחק מגיע עם הוראות אזהרה – "לא למאכל" או "לא לבלוע" או "נו באמת, נראה לך שזה אוכל יא טמבל", אבל ילדים כמו ילדים מכניסים כל דבר לפה אך פה הבעיה שאם בולעים יותר מאחד- נוצרת תגובת שרשרת לא נעימה שמתחילה בהצמדות של הגולות הללו ואם במקרה האיברים הפנימיים שלך נמצאים בדרך, להם זה לא ממש אכפת. מספר ממש לא קטן של ילדים שבלעו את זה היו זקוקים לניתוחים מיוחדים להוצאת הגולות כי ממה לעשות שבדרך הטבעית הפעם זה לא הולך ומספר לא קטן של ילדים גם נפטרו כתוצאה מכך.

כל זאת עדיין לא מנע מהמשחק לרדת מהמדפים או מהמתכננים של המשחק להוסיף חישמול של הילד כאשר הוא שם את הגולות בפה- עדיין ניתן למצוא אותו בכל חור, כנראה שביחסיות הוא מביא יותר כיף לעולם מילדים מתים, אז אוקיי.

il_fullxfull.2959229783. חצי דשא- משחק שגם בהתחלה לא נראה חביב – ואמור להחליף ולחדש את משחק הטלת הפרסות הידוע- שבו מטילים פרסת סוס לעבר המטרה בטמרה לקלוע לאמצע. במשחק זה שילבו את הטלת הפרסות עם הטלת החיצים הידוע בתור משחק פאבים של שיכורים בעלי ניחוח פה "יקיא-נטון", למשחק אחד לילדים. הבעיה פה היא בעצם המשחק…. דה…. החיצים הגדולים האלה הם בעלי חוד, ומן הסתם כדי להתקע בדשא הוא צריך להיות ….. חד. והילדים ההו, כל כך תמימים, היו זורקים אותם גם לעבר ילדים אחרים, או פוצעים אותם ברגל בזמן משחק. בקיצור כנראה יש פה סכנה. והוועדה לבטיחות במוצרי צריכה (CPSC ) אסרה על המכירה שלהם והמליצה להשמיד את אלה שקיימים..

2. מטאטא רוטט- הוא אמנם היה יכול להיות פה בקטגוריה אחרת אבל הוא מספיק מיוחד כדי להופיע לבד.

יחד עם סנסציית הארי פוטר, יצאו כמובן מלא מוצרי פרסום שליוו את הסרט והספרים, ובין היתר יצא גם המוצר הזה- מטאטא נימבוס 2000 רוטט. ילדים שמדמים רכיבה עליו, בטבעיות דוחפים אותו בין הרגליים ומרטיטים….באמת, לא ברור מה לא ממש מתאים פה בסנריו… ברגע שהמוצר התחיל לקבל מלא ביקורות הזויות בAMAZON כשחלקן אמיתיות וחלקן פחות או ממש לא, החברה החליטה להוריד את  המוצר מהמדפים. אחת הביקורות הידועות שהיו שם נכתבה כך- "קניתי לביתי בת ה-12 את המשחק ופחדתי שהיא תהיה גדולה מדיי בשביל זה ואולי לא תאהב את זה אבל מאז שקניתי אותו היא וחברתה משחקות בו יחד במשך שעות בחדר, ואפילו ביתי השנייה בת ה-17 אומרת שהיא מאוד נהנית….

Gilbert_cloud_chamber_pp_2006.069.0351. מעבדת אנרגיה אטומית – נשמע כמו משחק נחמד לחובבי המדע והפיסיקה אבל כאשר המשחק מלווה בערכה שכוללת תא לבדיקת קרינה רדיואקטיבית, ומספר דגימות אורניום אני חושב שיש מקום כלשהו לדאגה… בשנות ה-50 עם צאתו של המשחק יצאו ערכות שונות למדען המתחיל על מנת לעודד ילדים ללמוד כימיה ופיסיקה וליצור בהם עניין, ולאחר מכן להשתלב בעבודה בתחום. ערכה זו היא המסוכנת ביותר וזו שאסרו על מכירתה בסופו של דבר, ערכות נוספות היו יציקות עופרת, מעבדת כימיה – ניסויים בחומרים כימיים, ניפוח זכוכית, ועוד משחקים, אם אפשר לקרוא לזה כך, במקום שמם הראוי- סכנה בקופסא.

אני לא יכול שלא לדמיין סיטואציה בה הורה אומר לילד שלו "תהיה בשקט ולך לשחק עם האורניום שלך", ומלטף לו את שני הראשים…

טוב אין מה לעשות, כאשר קורים חטאים עיצוביים – HIT HAPPENS  אפילו לילדים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>