חטאים עיצוביים 4 – פורשים כנפיים (חלק 1)

חטאים עיצוביים 4: חמישה חטאים בעיצוב כלי תעופה (אבל יהיו פה 7)

חלק 1 מתוך 2

כתבה מאת: אור פרנדר

אם יש מקום שצריך להיות חף מחטאים עיצוביים מסיבה כלשהי הרי הוא תחום כלי התעופה. ברגע שאדם מעצב כלי שאמור לשאת אותו באוויר- דבר שהוא מאוד לא טבעי, צריך שהוא יעוצב באופן כזה שישאיר אותך בחיים וייקח אותך ליעד בשלום וישאיר כמה שפחות טראומה אווירית.

כלי התעופה הבאים יעשו בדיוק ההפך…

Alexander Braham Bell's Cygnetמקום 7: Cygnet – נתחיל בלפני בראשית, לפני שהאחים רייט בראו את המטוס המאויש הראשון שהמריא ונחת די בשלום… ואנחנו נראה את לא אחר ממציא הגלאי מתכות ועוד משהו… בעצמו – אלכסנדר גרהאם בל! בגלל שהוא היה ממציא וגאון והלך לו, אז למה לא לנסות גם פה. מי אמר שבגלל שהמצאת את הטלפון אתה יכול להיות גם טכנאי מטוסים?! הוא בנה מטוס הבנוי מצורת טטרה-הדרון – צורת פירמידה בעלת קצה פתוח שיש לה יחסי חוזק-משקל מעולים. אבל לא כל מה שחזק יכול לעוף למשל קרנף, לא רואים הרבה מהם מעופפים…
בכל מקרה, המבנה המוזר הזה למעשה הצליח לעוף בסופו של דבר, הוא כלל 3,393 תאים טטרה-הדרונים ומוטת כנפיים באורך 13 מטרים ושקל 94 קילו. ב1907 נערכה הטסה ראשונה ללא טייס, כאשר המטוס מקשור לסירה, שכמובן התרסק במהרה, אך בל לא התייאש מהתצוגה הדי מביכה, וניסה שוב רק עם בן אדם בפנים.
הפעם הכל היה שונה- המטוס התרומם 52 מטרים ובמשך 7 דקות שהה באוויר, כשהסירה מושכת בו כמו עפיפון ו….התרסק למים. למזלו של הטייס הוא יצא מזה בחיים רק כדי לחיות עוד קצת עד הטיסה המאוישת של מטורף אחר. מטורף בשם אורוויל רייט.

Aerospacelines Pregnant Guppy 1מקום 6: Aerospacelines Pregnant Guppy -טוב, אז אני לא מבין כל כך גדול במטוסים או בתעופה בכלל אבל זה נראה כאילו אם הדבר הזה מסוגל לעוף, כנראה כל דבר שתוקעים לו כנפיים ופרופלורים מסוגל להגיע לעננים…
את המטוס הזה המציאה נאס"א מתוך הכרח- שהיתה צריכה לשנע חלקים ענקיים של הטיל SATURN V  כדי להגיע לירח. זה הוביל אותה לקחת מטוס נוסעים בואינג 377, לחתוך את חלקו העליון ולנפח אותו בעוד כשלושה מטרים, ואפילו כל חלקו הקדמי מתנתק על מנת להעמיס באופן יותר נוח . הוא נקרא כך על שם דג גאפי, שהוא דג קטן שבצורתו דומה לו כשהוא בהריון…
בשדה התעופה ואן נייס בקליפורניה תמיד חששו ברגע שהמטוס הזה נחת ותמיד הזעיקו שיהיו אמבולנסים ומכבי אש רק למקרה ש…
אך למעשה למרות צורתו המגוחכת הוא פעל טוב ועשה עבודתו נאמנה והוליד(…) אחריו עוד מספר דגמים. ומטוסים מהסוג הזה היו קיימים עד סוף שנות ה- 70.

XFV-1 Pogoמקום 5: XFV-1 "Pogo"- אחד מהניסיונות הראשונים להמראה אנכית במטוס, ללא צורך במסלול המראה. היום נראה מובן מאליו, ופעם – קטסטרופה. המטוס הזה יכולה היה להיות מטוס רגיל, כאשר היו מוסיפים לו קונסטרוקציה של גלגלים קדמיים, או מטוס בהמראה אנכית כאשר עמד על הזנב. הבעיה היתה שאי אפשר לשלב בין השניים. עוד יותר גרועה היא העובדה שכאשר היה מתפקד בהמראה אנכית, את הנחיתה הטייס היה צריך לבצע…. באופן אנכי , כמובן וזה למעשה כמו להחנות מכונית ברוורס כשאתה מסתכל מעבר לכתף אבל קצת יותר מסובך, עם פרופלורים, בעודך באוויר מתקרב אל עבר הקרקע…. נשמע כיף……
זה כמעט בלתי אפשרי להנחית את המטוס בחזרה על ארבעת קצוות הזנבנב הזה… ובמיוחד במצבי לחץ או כאשר יצטרך לנחות על גבי ספינת קרב (שזה למעשה הייעוד שלו) במיוחד בים סוער.

 

Stipa Caproni 3מקום 4: Stipa-Caproni – אם היו מנסים לנחש איך הגיעו לעצב מטוס כזה, כנראה שזה היה תחת השפעה כבדה של אלכוהול, בהתערבות כלשהי שיצליחו לגרום לפחית לעופף… ומי שעשה את ההתערבות גם ניצח.
מהנדס האווירונאוטיקה האיטלקי לואיג'י סטיפה בשנת 1932 בנה את המטוס הראשון שעבר ברית מילה.. וכל העסק הצליח רק שהמטוס הזה ידע טוב להמריא ולנחות ישר והוא עשה את זה מצוין, אבל משהו קטן היה חסר וזה למעשה היכולת לפנות ימינה או שמאלה.
אבל זה לא אשמתו הוא בכלל רק ניסה להוכיח את העובדה שהמנוע שעיצב אכן פועל בצורה יעילה, אז מה אם הוא תקע את המנוע בתוך פח אשפה עם כנפיים בצבעים מחרידים ושכח כמה חלקים… היתה לו התוצאה של מקור כוח חדש, טוב ויציב שבסופו של תהליך יוביל כנראה למטוס הסילון.
מי היה מאמין שחבית המכונפת הזו תהיה הסבתא רבה של מטוס הסילון האימתני…

 

בעוד יומיים נפרסם את החלק השני של הכתבה הזו, עם הזוכים הגדולים בתחרות "המטוס בעל העיצוב הכושל ביותר"… כי HIT HAPPENS…

1 Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>