חטאים עיצוביים 4 – פורשים כנפיים (חלק 2)

טאים עיצוביים 4: חמישה חטאים בעיצוב כלי תעופה (אבל יהיו פה 7)

חלק 2 מתוך 2

מאת: אור פרנדר

בהמשך לכתבה הקודמת, אם יש מקום שצריך להיות חף מחטאים עיצוביים מסיבה כלשהי הרי הוא תחום כלי התעופה. ברגע שאדם מעצב כלי שאמור לשאת אותו באוויר- דבר שהוא מאוד לא טבעי, צריך שהוא יעוצב באופן כזה שישאיר אותך בחיים וייקח אותך ליעד בשלום וישאיר כמה שפחות טראומה אווירית.

כלי התעופה הבאים יעשו בדיוק ההפך…

נמשיך את הרשימה בה התחלנו בכתבה הקודמת, ועכשיו – המנצחים! מקומות 3 עד 1:

BE9 Pulpit worst design pieces ever 10מקום 3: The Royal Aircraft Factory BE9 Pulpit – המטוס הזה עוצב בזמן מלחמת העולם הראשונה, וניסה לענות על הצורך של הבריטים במטוס שיכול לירות קדימה. עבור פתרון הבעיה, בפשטות ולפני שידעו עד כמה בטיפשות, הוסיפו תא מעץ דיקט עבור אדם שיעמוד בקדמת המטוס (בגבו אל מנוע הפרופלור), ויירה במטוסים במכונת ירייה.

אוקיי כמה דברים שצריך להבהיר לאדם המסכן שהועלה קורבן לתא הזה- אין חוצץ המפריד מהמדחף הרועם והאימתני הזה. לכן עליו להיזהר בכל תנועה שיעשה אחרת יישאב לו ארנק או פריט לבוש אחר או אפילו סתם יד ללהבי המטוס. לכן לא היתה ל"מיירט" שום ברירה מלבד לשמור על חייו עד שהתעייף או עד הנחיתה המיוחלת . ומאחר והמנוע חצץ למעשה בינו ובין הטייס לא היתה בניהם שום תקשורת מלבד כאשר התעייף לו התותחן ולפתע רוסס הטייס באיבריו הקצוצים.
כלום לא יצא מהפישול הזה מלבד המצאת רוטב הסלסה שגם ככה די אנמי…

 

Kalinin-K-7מקום 2: Kalinin K-7 – מטוס שבנתה ברית המועצות שלאחר מלחמת העולם הראשונה, ובנתה אותו כמו כל דבר שבנתה אז- עצום ומפחיד להסתכל עליו.

אורכו 29 מטרים ו53 מטרים – מוטת הכנפיים. 7 מנועים ו12 אנשי צוות היו צריכים כדי להטיס את המפלצת הרוסייה הזאת. המטוס תוכנן להיות מפציץ, מוביל מטען ומטוס יוקרה עבוד VIP. ובגלל התכולה הרבה שיכל לשאת הסובייטים המתוקים תכננו להנחית פצצות, חיילים ואפילו טנקים מתוכו.
טוב, אז איפה היתה הבעיה? על מנת לא להיכנס לפרטים טכניים בו נגיד שהרוסים הפעם לא עשו שיעורי בית… ההדהודים שהפיקו המנועים וחלשו לאורך כל המטוס רטטו באותה תדירות עם המטוס מה שגרם לרעידות בענק המתכת הזה ומי שספג את כל הרעידות ולא יכול לשאת זאת כל כך הוא הזנב! שרעד בעוצמה כזאת שכאילו רצה להימלט מהגוף שלו והטייסים נאלצו להנחיתו בטרם יתנפץ.
אך הרוסים כהרגלם – לא וויתרו ותשומת הלב הרבה לפרטים שבהם ניחנו- הם מצאו פתרון יוצא מן הכלל לשגיאות ולפגמים במטוס, אה לא, רגע בעצם הם פשוט לקחו קורות מתכת ורתכו לזנב….
בתיה עוזיאל מביעה יותר תשומת לב לתיקון הפרח- מובייל עם מסטיק ומסקינג טייפ מאשר הרוסים למטוס הזה…. וכפי שבטח אפשר לנחש המטוס נחל הצלחה אדירה בטיסה השנייה אם הצלחה= כישלון ואדירה = חרוץ.
סטאלין מחל למעצב המטוס השובב קונסטנטין קלינין לא לפני שעצר את הפוחז והוציא אותו להורג כאויב המדינה.

3 natterמקום 1: BA-349 Natter – בוא נגיע לאחד המטוסים המטופשים ביותר שאי פעם העזו בכלל להטיס, ולמי שייך התואר הזה אם לא לגרמנים הנאצים. הם אולי לא הכי טיפשים במובן הטכני אבל בכל מובן אחר כן ובמקרה הזה גם. הם אמנם המציאו את מטוס הסילון הראשון אבל הוא היה מלכודת מוות עם סילון על הגב, שגורילות שאומנו לבנות מטוסים עם בריף שקובע "אנחנו רוצים את הטייסים שלנו מתים, ומהר!", לא היו יכולים ליצור. אז לא בא לי לזקוף את הסילון לזכותם, והם גם היו נאצים אז בכלל….

בכל אופן, מטוס ה-Natter היה זה שהיה מבטיח לנאצים את הניצחון לולא היה דובר שקר.
הרעיון היה לשגר טיל-מטוס קטן עשוי עץ ממשגר אנכי כדי לחסוך עלויות בחומר, זמן בהכנה ומקום להמראה. בעודו באוויר המטוס ישתמש בנשק שלו לפני שהטייס והמנוע ייפלטו מתוך המטוס טרם יתרסק. מאחר ואין שום המראה או נחיתה כביכול אין צורך בטייסים מנוסים שיטיסו אותו, איזה יופי.
טוב בוא נעבור על כל שלב כדי לראות את הטמטום הגאוני הזה:
שולחים מטוס פיצי עשוי ממה שמטוסי קרב בדרך כלל עשויים – עץ, כמובן עם כנפיים כל כך קטנות שיכולות לשאת חתלתול שלם, ולשגר אותו על טילים לשמיים עם בן אדם רנדומאלי שהטיס לפני כן מטוסי נייר במהירות 750 קמ"ש.
אה, וכמובן שכשאתה שולח דבר כזה השמימה אסור לשכוח להוסיף לסלט הזה שלושה תריסרי טילים לשיגור, סתם בשביל הטעם…
הדבר המטורלל ממש שקרה מהרגע שהרעיון נהגה בתוך "הישיבה הנאצית לרעיונות מופרכים ואידיוטים", הוא תוכנן, נבנה ונוסה לראשונה רק חצי שנה אחר כך כשבדרך כלל לוקח כמה שנים לרעיון להתהוות למטוס.
כל כך הרבה אלתורים ושאננות היתה בבניית המטוס- כך שהוא נעשה מעץ ודבק, כשבשלב הזה הם כבר ידעו על סופם של הטייסים מראש והכינו להם ארון קבורה מעופף, אבל עם הקדשה…
הם לא יכלו בכלל להרשות תא מפלט למטוס ובמקום זה לתת לטייס לשחרר את עצמו ולקפוץ החוצה (?!?!?) במהירות של 800 קמ"ש, אבל לא לפני שפתח את התא שהוחזק ביידי ציר של רהיט ישן.
הטיסה המאוישת היחידה שנוסתה הסתיימה בסוף משמח ובמותו של הטייס שחטף מכה בראש כאשר דלת התא נפתחה באמצע הטיסה והמטוס צנח בשריקת רינה לקרקע. אחרי שראו עד כמה זה מגוחך הם בנו עוד 36 מטוסים כאלה לשימוש מידי.
אך בצער לא רב כמעט כל המטוסים הושמדו בכוונה לא כי היו אבסורדים לחלוטין אלא כדי שהצבא האמריקני לא יגנוב את הרעיון הכביר הזה…. מי לעזאזל ירצה ברעיון כזה שהרג יותר מהחיילים של עצמו מאשר אויבים?!?!?
כמו שתמיד חשבתי…. נאצי טוב הוא נאצי שיעלה על Natter…

ושוב אנו נוכחים לדעת כי גם בעולם התעופה כאשר יש חטאים עיצוביים…

HIT HAPPENS…BIG TIME

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>