חטאים עיצוביים 5 – יוקרה

חטאים עיצוביים 5 – יוקרה

כתבה מאת : אור פרנדר
תמונות: בחינם (למזלי…)

בעולם שלנו היום, עם כל הבינוניות, יש גם מעמד של אנשים שיש להם הרבה מהנייר או מהמתכת או האידאה שבאה ליידי ביטוי אצלנו כמה שאנחנו מכירים כ"כסף". למעשה, יש להם ממנו כל כך הרבה שלא אכפת להם לפעמים או תמיד לקנות בו דברים חסרי שימוש, רק ליופי או כדי "שיידעו שיש לי כסף לפרארי"…
המוצרים הבאים הם מוצרים מוכרים וידועים , מוצרים שכולם צריכים או רוצים. אני לא אציג את המובן מאליו- נייר טואלט משובץ יהלומים או משהו כזה שבגלל שדחפו לו יהלום 14 קראט, ציפו אותו בזהב לבן וריססו אותו במים שזיקקו מדמעות של פנדה אדומה הוא פתאום עולה מיליארד… ויש המון כאלה….
החטא הבא למעשה הוא חטא שעקרונו עומד ברצון של האדם לבלוט. הן מצד המעצב שאמר אני אעצב את זה כך כי אני פלצן ואני יכול ואנשים גם ייקנו את זה מהסיבה שהם נאדים והם יכולים, והמילה יכולים היא בתנאי אחד –  כסף! והרבה מאוד ממנו!!!

Aalto vase - concrete door stop5. מעצור לדלת – טובי וונג – הפסלון הזה שעשוי מבטון הוא מעצור לדלת- למה? כי זה מה שהמעצב אמר… זה יכול להיות כל דבר אחר משקולת לדפים, סתם פסל או אפילו שרפרף פיצי.

אבל הוחלט שזהו מעצור לדלת אז נכבד את הבקשה.. אם ברצונך לקבל דבר כזה אנא שלם $3500 !! כן קראתם נכון יש שני אפסים נוספים אחרי 35 .
המעצור הזה, לא נעים לי לקרוא לזה ככה, למעשה עשוי כמחווה, או שלא בהתחשב בשימוש שלו, לאגרטל המפורסם של המעצב אלבר אלטו, בעל אותה צורה. המעצב יצר את המעצור כשיצק אותו לתוך האגרטל ולאחר שהתייבש ניפץ אותו ונשאר המעצור, פשוט מקסים. את הגוש שיצא אתה מקבל בתמורה לכמה אלפי דולרים… בשביל זה היית צריך לשבור את האגרטל שבטח עלה לא מעט וכמובן האקט שהיה מאוד קשה לבצע, של השבירה, לפחות היית נותן לי לקבל את ההחלטה אם לוותר או להשאיר את האגרטל…
אבל הפעם נסלח למסכן כי הוא תלה את עצמו מתוך שינה בהיותו בן 35.

renova colored toilet paper4. נייר טואלט צבעוני של רנובה – גם נמאס לכם כבר לנגב את התחת עם שטרות של 50 החדשים? נמצא לכם תחליף מתאים – נייר טואלט צבעוני של רנובה יסדר לכם ניגוב מלטף ותוספת צבע מרענן ליצירת האומנות שכרגע הוצאתם בשירותים וייתן לכם הזדמנות להסתכל עם יותר עניין עכשיו על מה שפלטתם מגופכם ולתת לפעולת המעיים השגרתית גוון נוסף בחייכם. כל זאת עבור רק $20 לשלישייה והתענוג הצבעוני שלכם.

רנובה הינה חברה מפורטוגל המייצרת מוצרי נייר לצריכה ביתית וסניטרית – טישו, מטליות נייר , מפיות. ומתגה את עצמה באופן כזה שהיא יכולה למכור לאנשים נייר טואלט צבעוני במחיר הנ"ל ולא להרגיש מטופשת בגלל זה.

OOOMS golden staples3. סיכות שדכן מזהב של OOOMS – אתם מכירים את זה שיש לכם מסמך מאוד יקר לשדך כמו שטרות חוב לאהובתך או כרטיס ברכה בהדפס משי ואליו משוייך שטר הקנייה של בית חלומותיך או סליחה אי חלומותיך בפירנאים. ואתה פשוט לא מוצא את סיכות השדכן המתאימות לאירוע… כולם פשוטות מדיי ומתכתיות כאלה. פשוט סתם, יותר נכון פשוט סתום!!!

אני יודע שבהתחלה אמרתי שלא יהיו דברים מצופים זהב שזה מאוד ברור בלה בלה בלה טוב נו אז אההה אתם יודעים, שיקרתי.
ובכן, OOOOMS אה לא רגע, OOOMS טוענים שאת סיכות ה-14 קראט האלה שמקבלים בקופסא של טבעת, ועולות $100 ל-24 סיכות, ניתן ללבוש כתכשיט על הבגד בעזרת ידידך השדכן שקנית בקרביץ ב-6.90 כי את כל הכסף ביזבזת על הסיכות. או להרשים את הבוס כשאתה מלקק לו ומביא את המסמכים שביקש ואם הוא מצליח לשים לב לדבר הזה שנמצא בפינה העליונה של הדף עם כל שאר ערימת הזבל שכולם מביאים לו הוא יחשוב שאתה דביל, אבל הוא לא יזרוק את הכל לפח לפני שאמר יפה "תעוף לי מהעיניים כבר , יא תולעת"…
אושר עילאי!

carbon fiber toilet seat2. מושב אסלה מסיבי פחמן – תוצרת קנדה. אם אתם כבר בעניין של נייר טואלט צבעוני ולבזבז הרבה כסף לא להוציא עוד איזה $300 על מושב הולם לאסלה המג'וייפת שלכם? כי התחת שלכם צריך את זה! אני לא אומר עכשיו ללכת לקנות את מושב האסלה המוזהב ב 24 קראט כי, עזבו את הכסף הוא פשוט יהיה כל הזמן קר ואתם יודעים איך זה בחורף כשצריכים להתיישב על האסלה הקפואה ברררר… ואם היא תהיה מתכתית שיייט… (תרתי משמע).

אם מציצים באתר שמוכר את הדבר הזה או כל דבר אחר שאתם רוצים מסיבי פחמן… נאמר ככה – You know how fast a little fiber can make you go”.   “It makes you go faster"" באמת?!??!
אולי זה שווה ניסיון….
הזהרו מחיקויים, ויש כאלה..

Glace ice cubes1. קוביות קרח של GLACE - אתם לא מאמינים שאתם קוראים את זה? אני לא מאמין שאני כותב את זה… קוביות הקרח האלה מקורם במים מטוהרים מקנדה ומגולפים ידנית מגוש קרח גדול. הקרח עשוי ממים מטוהרים ולכן לא מוסיף טעמים נוספים ונמס לאט במשקה היקר שטרחת לשלם לא פחות, או שאתה מעדיף מיץ מנטה של טמפו? אל תדאג את הטעם של זה שום דבר לא מסוגל להרוס יותר…

כדי להנות מעיגולי הקרח החלקלקים הללו תאלץ לוותר על $40 לשמינייה. ותוכל להנות מהמראה החלק של הקובייה המעוגלת ולראות שאין אף בועות בפנים כמו שיש בקרח של פשוטי העם.
 

אחרי שעברנו על מעט מאוד דברים פשוטים שעליהם אנשים חשבו איך יוכלו להוציא עוד כסף מאנשים שהם מספיק טיפשים כדי לקנות, אפשר להגיד ששוב למדנו שכאשר יש חטאים עיצוביים … HIT HAPPENS  וזה לא זול בכלל…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>