חטא השבוע – מגדל האש

מגדל ווקי טוקי - לונדון

מגדל ווקי טוקי בלונדון

מעטות הפעמים בהן אנו נתקלים במבנים חדשים שהתכנון, העיצוב והבנייה של מבנה שלוקחים זמן לא מבוטל מחייו של אדם ופרוייקט בסדר גודל של גורד שחקים חדש ממוצע, מתפקששים והתוצאות שלו הרסניות ביותר ולא צפויות לחלוטין.

המקרה הבא הוא אחד מהמקרים המצערים ביותר וחריגים באופן מגוחך, ואיך לעזאזל היה אפשר לצפות כזה דבר, אבל מי שמתעסק בדבר היה אמור לפחות לחשוב על האופציה שיכול להיות משהו, ושלמישהו תטגן מכונית היגואר היקרה והאהובה שלו… אאוץ'

גורד שחקים בלונדון שבנייתו הסתיימה באביב 2014, ושמו הוענק לו לפי צורתו המזכירה את מכשירי הווקי טוקי הבומבסטיים שהיו בשנות ה –  90 – עיצוב מכוער בפני עצמו (אבל זה בפעם אחרת). גובהו 160 מטרים ובקומת הגג קיימת גינה בוטנית – הגבוהה בלונדון, והוא הבניין החמישי בגובהו בלונדון. עיצב אותו האדריכל רפאל וינולי, אדריכל אורגואיי. הוא עוצב בעלות של 200 מיליון ליש"ט ותוכנן להיות אחד מגורדי השחקים המרהיבים בלונדון עם מקומות פתוחים לציבור, בר ומסעדה.

225px-Rafael_Vinoly

האדריכל המופלא רפאל וינולי- האיש והלהבה

 

אז מה קרה לעזאזל?
לאחר בניית גורד השחקים נתגלה כי הקימור של המגדל בתוספת המיקום של השמש במשך שעתיים ביום למשך שבועיים בשנה יוצרת תופעה מעניינת ומבעיתה בו זמנית. נוצרת קרן אור המשתקפת מהבניין המגבירה את עוצמתה פי 6 לעבר השוכן למטה ומטגנת אותו כהוגן. ברחוב נצפו המעלות מטפסות לגבהים מטורפים של 91 ואפילו 117 מעלות.

הסבר לתופעה

הסבר לתופעה

החום היה כל כך גבוה שבאותו רחוב מכונית יגואר אומללה התעוותה מרוב החום, בנוסף גם שטיח שהיה בחנות ברחוב החל לעלות באש! בעל המכונית קיבל מהבעלים של הבניין 1000 ליש"ט על מנת לתקן את נזקיו.
כדי לתקן את תופעת הבניין שהחל לקבל כינויים של FRYSCRAPER, WALKIE SCORCHIE  החליטו באופן זמני להציב מיסוך על הרחוב להגן עליו עד שיימצא פתרון קבוע לבניין הסורר. בסופו של דבר כדי להפסיק את נזקיו של הבניין הפירומן התקינו בקומותיו האחרונות צילונים מיוחדים שיצלו על גבי החלונות המלהיטים את הרחוב.

article-2409073-1B968845000005DC-314_634x463

melted-jaguar

האדריכל המופלא שיצר את הפלא הזה הגיב למקרה בטענה שבזמן הבנייה חלו שינויים וזנחו את הצלת החלונות המועדים לפורענות, כל הבנייה הייתה כושלת והשמש היתה מאוד גבוהה באותו יום  בשבוע, וזה לא היה אמור להיות ככה… הוא טען שהוא לא ידע שיהיה כל כך חם זאת כנראה אשמתה של ההתחממות הגלובלית, זה לא היה כך לני כמה שנים (?!?!?!? בסדר…)
ניתן לצפות בעוד יצירה מופלאה של האדריכל והעדשה בלאס וגאס – מלון VDARA שסבל בערך מאותם פגמים בייצור…

טוב, מה לעשות לפעמים כשיש חטאים עיצוביים HIT HAPPENS…..

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>