חילופי סטודנטים – נועה סולומון

1

חילופי סטודנטים – נועה סולומון

נועה סולומון

גיל: 25

מחלקה: עיצוב פנים

שנה: ג'

באיזה סמסטר היית בחילופים: א׳

איפה היית בחילופים:

איינדהובן, הולנד.design academy eindhoven

איינדהובן

מה משך אותך בהשתתפות בחילופי הסטודנטים:

משכה אותי החוויה של החיים במדינה אחרת, יחד עם לימודים. רציתי להכיר סטודנטים ממקומות שונים בעולם, להיחשף לדברים חדשים בתחום העיצוב, לפתוח את הראש, להרחיב את הידע. ידעתי שאיינדהובן זה המקום שיכול להקנות את כל אלה, קיבלתי המון השראה ונחשפתי לעיצוב ברמה הגבוהה ביותר, למדתי איך הדברים מתנהלים בעולם, על דרכם של סטודנטים צעירים ממקומות שונים.

 

האם היית עושה זאת שוב:

כן, זה נגמר מהר מידי.

 

מה היה הקורס האהוב עלייך:

מעבר לקורסי החובה שעוברים שם, אותם אפשר להקביל לסטודיו שאנחנו עוברים פה, בית הספר מציע מגוון רחב של סדנאות גדולות – עץ, מתכות, טקסטיל, קרמיקה, פלסטיק, גבס, מחשבים וצילום, כשבכל סדנא עובדים אנשי מקצוע שנכונים ללמד אותך לעבוד בסדנא, עם מכשור וחומרים שמעולם לא נגעת בהם. נהינתי להיכנס לסדנאות בזמני החופשי ולהתנסות בדברים חדשים עבורי. לבית הספר יש המון מה להציע ותמיד קיימת התחושה שכדאי מאוד לנצל את זה.

ספרי על חוויה אחת חיובית וחוויה אחת שלילית שזכורה לך מהתקופה:

ישנם אינספור חוויות חיוביות, המון סיטואציות אותנטיות עם חברים ממקומות שונים בעולם שחושפות אותך לתרבויות ומנהגים שמעולם לא שמעת עליה, רגעים שבהם אתה מבין את החשיבות וההזדמנות שניתנת לך בעצם החוויה הזאת של החילופים.

חוויה משמעותית נוספת היא שבוע העיצוב ההולנדי שמתקיים מידי שנה בהולנד. איינדהובן הופכת למאוד תיירותית ומציעה המון תערוכות, גלריות פופ-אפ , חשיפה לעיצוב עתידני, סדנאות פתוחות, פשוט חווית עיצוב ענקית ומדהימה.

חוויה שלילית אני יכולה לייחס אולי לתהליך ההתאקלמות, השימוש בשפה שהיא לא עברית מול הרצון להביע את עצמך בצורה הטובה ביותר, אבל גם זה בסופו של דבר מתגמד לעומת כל החוויה הזאת.

 

טיפ/המלצה לחבר'ה שעתידים להשתתף בחילופים:

להבין את חשיבות ההזדמנות שניתנה לכם, לדעת להרים את הראש כשקצת קשה, לזרום ולשאוף לנצל כל רגע.  הכי חשוב להנות.

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>