חילופי סטודנטים – שירי חקימיאן

 חילופי סטודנטים – שירי חקימיאן

כתבה מאת: נטע הררי

1

שירי חקימיאן מהמחלקה לעיצוב פנים, שנה ג', אשר נמצאת כרגע בעיצומו של הסמסטר ב- IED ROME, מספרת על החוויות המדהימות שחוותה וגם קצת על הקשיים של ההתחלה..

"אחת החוויות השליליות שחווייתי הייתה כשנאלצתי לקבל אישור שהייה באיטליה לתקופה ארוכה, הבירוקרטיה באיטליה קשה ומעייפת."

לעומת זאת,  (כי בכל זאת היא נמצאת ברומא) היא מספרת..

"הרומאים מאוד חמים! זה מדהים וכל כך שונה מהארץ, אנשים מדברים איתך באוטובוס, מחייכים אליך ברחוב ושמחים לעזור. הם חיים בזמן איטליה, יש להם זמן והכל מתנהל בשלווה."

 

שירי מספרת שתוך שבוע כבר הרגישה שהתאקלמה לגמרי, ומספרת על החבר'ה שלומדים איתה יחד בכיתה.

"איתי בכיתה רוב הסטודנטים הם איטלקים, אך נמצאות איתי בחורות מדהימות מרחבי העולם, גואטמאלה, נורבגיה, צרפת, סין ואפילו מאיי בהאמה."

כמובן שהספיקה לבקר בפירנצה המדהימה, ובמילאנו בשבוע העיצוב, ובתור סטודנטית לעיצוב, היא מספרת:

שבוע העיצוב במילאנו הוא מטורף! העיר מתמלאת במיצגים ותערוכות שכולן פתוחות לציבור הרחב. אחת התערוכות שאהבתי במיוחד הייתה של לואי ויטון זוהי תערוכה בה התבקשו מעצבי רהיטים מובילים כגון campana brothers  ו  Atelier Oï  להמציא מחדש את לואי ויטון התוצאות היו מדהימות! בתערוכה המרכזית ביילתי לצערי יום אחד בלבד, היא עמוסה בביתנים שכל אחד יותר מדהים מהשני. יש כל כך הרבה מה לראות שזה פשוט לא יאומן . באירועי הרחוב היתה נציגות יפה של חברות ישראליות אבן קיסר למשל הקימה מיצג בPalazzo Serbelloni ארמון מרהיב שהיה אחד מקומות משכנו של נפוליאון , במהלך סיורי בעיר נתקלתי במיצג של חברה ישראלית צעירה מירושלים ששמה magenta  עיצובים צעירים מדליקים במיוחד

7

ועכשיו לחלק החשוב באמת, הלימודים..

"הקורס האהוב עלי הוא קורס הסטודיו בו התבקשנו לעצב ביתן עבור סלונה די מובילי –

SALONE DEL MOBILE במילאנו, לחברה איטלקית שנקראת –ELICA ".

"עוד קורס שאהוב עלי במיוחד הוא קורס הצילום, עם מרצה מדליקה במיוחד".

שירי מספרת על ההבדלים בין IED בו היא לומדת, לבין HIT..

"הסדנה ב-  IEDקטנה במיוחד, אין אפילו רבע מהמכשור שיש אצלנו ב -HIT , אך מדפסת התלת מימד ומכונת החיתוך בלייזר הם בחינם!!! (את החומרים יש לקנות באופן עצמאי).

בנוסף שירי מספרת מנקודת מבטה.. "האיטלקים לא אוהבים לעבוד קשה, בכל התחומים לכל הקורסים העיוניים המבחן הוא בעל פה, כאשר המרצה שואל אותך שלוש שאלות בלבד…. J "

יש קורס סדנה ובכל פעם שמגישים מודל כולם מקבלים A  רק במקרים הקשים במיוחד מקבלים B

ולסיכום…טיפ משירי לסטודנטים ברי המזל שישתתפו בעתיד בחילופים..

"החוויה הזו מעצימה ומרגשת, בשבילי זו התנסות כל כך מיוחדת שלא חוויתי בחיי, המרחק מהבית מהחבר ומהמשפחה, העיר והשפה החדשה מעמידים אותך במצבים חדשים שלא נתקלתי בהם בעבר.

אם אתם מתכננים לנסוע לחילופים חובה! לבחור מקום שאתם אוהבים ומתחברים אליו, איטליה המדהימה ורומא המהממת גורמות לי להתרגש בכל פעם שאני יוצאת מהדירה.

חסכו המון כסף לפני, זה הוצאה גדולה."

2

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>