חשבון נפש – לירון תמיר

חנ1ב

חשבון נפש – לירון תמיר

השבוע בפינת "חשבון נפש" אציג בפניכם סרטון יצירתי שעשתה לירון תמיר, סטודנטית שנה ג' לתקשורת חזותית. היא עשתה את הסרטון בשנה ב' כחלק מקורס טיפוגרפיה.

הוידיאו הקצר ממחיש בעזרת הקבלות שצברה מה סך ההוצאות החודשיות שלה.

לירון מספרת שהיא עקבה אחר כל ההוצאות החודשיות שלה ושמרה את הקבלות של סך הקניות שביצעה. "המשימה הייתה לתעד כל פעולה שאנחנו עושים במשך חודש וישר חשבתי על הרעיון של לעקוב אחר ההוצאות החודשיות שלי כי זה נושא שמטריד את כולנו".

היא גילתה שההוצאות החודשיות שלה מסתכמות ב-5883.83 שקלים, מתוכם 2611.93 שקלים על הוצאות לימודיות. "סטודנטים לעיצוב בארץ מוציאים המון כסף על חומרי הגלם ללימודים. לפעמים סטודנט יבחר לא להשתמש בחומרים יקרים כדי לחסוך בכסף.

בהתחלה הסטודנטים נדהמו לשמוע על הסכום שאני מוציאה בחודש, אך שהבינו שזה כולל את השכר דירה ושכר הלימוד החודשי, הכלל התברר להם", היא מוסיפה. היא נדהמה לגלות שההוצאות החודשיות שלה מגיעות כמעט ל-6000 שקלים והיא מספרת שאין לה זמן פנוי לעבוד, "אנחנו לומדים חמישה ימים בשבוע ולכן לפעמים אני עובדת בעבודות שקשורות למכללה".

לפי ההוצאות החודשיות, נראה שלירון היא דווקא לא סטודנטית בזבזנית כלל אלא אולי דווקא יוקר המחייה הוא זה שמקשה על סטודנטים רבים בחיי היומיום. 2764 שקלים הוצאו על מחייה הכוללים את שכר הדירה, אוכל וחשבונות ו507 שקלים בלבד על מותרות. "הופתעתי מההוצאות החודשיות הרבות על הלימודים", היא אומרת ומודה שאין לה מתי לבזבז כסף על יציאות ובילויים "לשופינג בכלל אין לי זמן וגם קניות אני בקושי עושה, אמא שלי שולחת לי אוכל לדירה", היא מדגישה.

עם הוצאות חודשיות כל כך גבוהות איך מצליחים הסטודנטים לסגור את החודש? "אני לא חושבת שקיימים סטודנטים לעיצוב שלא נתמכים כלכלית ע"י ההורים", היא מסכמת.

ולנו רק נותר לקוות שההוצאות על בילויים, והחיים עצמם, יגברו על ההוצאות הלימודיות!

חנ1ג

מאת: קרן שטיירמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>