תערוכה חדשה בגלריה ויטרינה – מפרט לחומר וחלל – אודי קרמסקי

1

אודי קרמסקי – מפרט לחומר וחלל.

הצצה בלעדית לתערוכה חדשה בגלריה ויטרינה
 מאת: קרן שטיירמן

ביום שני האחרון נפתחה תערוכה חדשה ומרתקת של האדריכל אודי קרמסקי המרצה במכון.

"רשמי מסעות אפשריים, תבניות נוף צרובות, מקומות אליהם הגעתי, או שהגיעו אליי, לישה בחומר, פירוק אובייקטים, תכנון מבנים, פירוק תבניות, פריטת פרטים קטנים, יצירת מכלולים, חללים, קישור ואיחוי חומרים שונים, מהם חלל, ממנו שוב החומר."

2

כאשר פגשנו את אודי זמן קצר לפני פתיחת התערוכה הוא סיפר על מקורות ההשראה שהובילו אותו ליצירות המוצגות. הוא הזכיר את נוף ילדותו בקיבוץ עין השלושה אותו שילב בעבודה "תבנית נוף" שכוללת הדפסת רשת של תמונות הנוף בשכבה ראשונה ומשטחי חימר שרופים עם מלח בעבודת יד, המאזכרים תנועת מכונות כבדות בשכבה השניה.

4

את העבודה "תבנית נוף עירוני" עשה בהמשך להצגה בתערוכה בביאנלה. הרעיון הראשוני נלקח מתמונת נוף מדירה שכורה טיפוסית, שם הצורניות של תנועת האופניים השתלבה בנוף והחליפה את תנועת המכונות הכבדות מהקיבוץ. העבודה הולידה את עבודת הכיור המורכב, שם מוצג כיור תעשייתי מחרסינה, הנחתך בחיתוך מכני ועבר עיבוד ידני.

3

בתערוכה מוצגות תוכניות מעובדות של פרוייקטים שונים כמו כפר נופש באלבניה, פרטי בניין של מרכז תרבות בסביון, שילוב קומפוזיציות של חתכים של מוזיאון לטבע, שילוב אריחי קרמיקה ישנים בספסל מודרני ועוד.

"הפרויקטים המוצגים מומחשים מנקודות מבט שונות ומקבילות, ההיבט התכנוני- שרטוטיהם, אל מול ההיבט הפיזי שלהם ופעולתם על סביבתם הקרובה."

מומלץ לבוא לראות ולהתרשם! התערוכה מציגה עד ה-24.6

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>